کاملترین آموزش رایگان روش های کسب درآمد از تلگرام

این مقاله به شما کمک می کند تا با دیدی باز ، کسب و کار خود را شروع کرده و به کسب درآمد از تلگرام بپردازید.

روش‌های موثر کسب درآمد از تلگرام:

نرم افزار تلگرام جزء پیام‌رسان‌های بسیار محبوبی است و بعید است که شما گوشی هوشمندی داشته باشید ، اما تلگرام را روی آن نصب نکرده باشید . با توجه به فراگیربودن این پیام رسان، شما بستر بسیار مناسبی را برای کسب و کار و درآمد زایی . کسب درآمد از تلگرام در اختیار دارید .

بسیاری از افراد برای کسب درآمد از تلگرام به دنبال دانلود کتاب کسب درآمد از تلگرام یا پکیج کسب درآمد از تلگرام هستند در حالیکه کسب درآمد از تلگرام شامل یک سری فوت و فن های ساده بوده و نیازی به پیچیدگی هایی که در اینگونه منابع وجود دارد نیست.

این مقاله به شما کمک می کند تا با دیدی باز ، کسب و کار خود را شروع کرده و به کسب درآمد از تلگرام بپردازید.

 

 • ۱- ارائه یک ایده مناسب

اولین گام در کسب درآمد از تلگرام داشتن یک ایده خوب است. برای ارائه یک ایده پولساز ، حتماً نیاز نیست که شما یک ایده جدید و نابی را ارائه دهید .
ایده ای مناسب است که علاوه بر برطرف کردن نیاز مردم ، خدمات خود را بسیار جامع تر از بقیه ارائه دهد ، نه اینکه لزوماً یک ایده جدید باشد.

پیشنهاد می کنم محصول ۴۹ ایده پولساز اینترنتی را ببینید.

• فکر کردن به علایق و مشکلات خود
اگر شما خود را به جای مردم قرار دهید و به سلیقه ، مشکلات و علایق خود فکر کنید ، بهتر می توانید به یک ایده خوب دست پیدا کنید .

اگر شما به دلیل کمبود وقت ، قادر به خواندن یک کتاب به صورت کامل نیستید و یا اگر مطالعه ، چه به صورت فیزیکی از روی کتاب و چه به صورت الکترونیکی موجب خسته شدن چشمان شما می شود.
ایجاد یک کانال که خلاصه برخی کتاب های پرفروش از نویسندگان معروف را به صورت صوتی به اعضا عرضه کند ، می تواند ایده جالبی برای کسب درآمد از تلگرام باشد .

اخذ هزینه هم می تواند به سلیقه خودتان باشد ، یا یک کانال خصوصی برای اعضایی که هزینه‌ای پرداخت کرده اند ایجاد و پس از پرداخت وجه آن ها را به کانال خصوصی فرا بخوانید و یا اینکه پس از پرداخت هزینه ، فایل ها را به صورت شخصی برای اعضاء ارسال کنید .

 

 •  ۲- نظرسنجی در مورد ایده خود

  برای اطمینان از اینکه آیا ایده مورد نظر شما را به کسب درآمد از تلگرام می رساند یا خیر، می توانید با قرار دادن نظر سنجی در گروه های مختلف خانوادگی و یا دوستانه ، نظر افراد مختلف را بپرسید .

  برای ایجاد نظرسنجی شما به راحتی می توانید از ربات @Vote نظرسنجی مورد نظر خود را ایجاد کنید و سپس آن را به اطرافیانتان بدهید .
  البته باید نظر سنجی خود را به گونه ای طراحی کنید که ایده اصلی شما لو نرود و کافی است به صورت غیرمستقیم کار خود را انجام دهید .

  اگر نظرسنجی شما حاوی هیچ گونه پیام تبلیغاتی نباشد ، ممکن است بسیاری از گروه‌ها هیچ مشکلی با ارائه نظر سنجی شما نداشته باشند .

 • ۳- بررسی رقبا

هنگامی که شما حوزه فعالیت خود را مشخص کردید ، باید با جستجو در اینترنت و پیدا کردن کانال‌هایی با حوزه فعالیتی مشابه حوزه فعالیت شما ، و یا از طریق برنامه موبوگرام ، رقبای خود را پیدا کنید و در صدد شناسایی نقاط ضعف و قوت آن ها برآیید.
شما باید نقاط قوت آن ها را تقویت و نقاط ضعف آن ها را برطرف کنید تا کانال موفقی را ایجاد کنید . به این صورت است که کانال شما را به سایر کانال های مشابه ترجیح می دهند .

می توان گفت کم هزینه ترین راه برای کسب درآمد از تلگرام ، ایجاد کانال با موضوعی مشخص است

 • ۴- شروع کسب و کار و نحوه کسب درآمد از تلگرام

۱- شاید شما فکر کنید برای کسب درآمد از تلگرام ، باید حتماً صاحب یک کانال چند هزارتایی باشید . اما باید بگویم که واقعاً اینطور نیست.
با ارائه یک ایده ناب و مدیریت بسیار خوب یک کانال، شما هرچند اعضاء کمی داشته باشید ، اما آن‌ ها مشتریان واقعی شما هستند و برای سرگرمی عضو کانال شده نشده اند .

۲- می توان گفت کم هزینه ترین راه برای کسب درآمد از تلگرام ، ایجاد کانال با موضوعی مشخص است . این کانال‌ها با تمرکز بر قشری خاص، به آن ها خدماتی ارائه کرده و نیازهای آن ها را به گونه‌ای برآورده می کنند که مشتریان آن ها همیشه به آن ها وفادار بمانند.

۳- از همان ابتدا به هیچ وجه به فکر کسب درآمد نباشید و جذب اعضاء را مهم‌ترین هدف خود قرار دهید . بهتر است در ابتدا برای پیشرفت کار خدمات خود را به صورت رایگان ارائه دهید .

۴- هرچند ممکن است سایت پربازدیدکننده‌ای وجود داشته باشد که همان خدمات شما را ارائه دهید ، اما این به آن معنی نیست که کسی سراغ کانال شما نیاید . با توجه به فراگیر بودن تلگرام ، شما فرصت این را دارید که با یک کانال خوب و جامع ، هرچند با ایده تکراری ، به کسب درآمد از تلگرام بپردازید.

۵- با استفاده از هشتگ (#): شما می توانید کلید واژه های خاصی که در کانال شما وجود دارد را علامت دار کرده و به این ترتیب اعضا نیز به راحتی می توانند با جستجو این هشتگ به مقصود مورد نظر برسند .

۶- سعی کنید پیام های تبلیغاتی زیادی برای فراخواندن افراد به سمت کانال خود ارسال نکنید . چون ممکن است شما را بلاک کنند . به هیچ وجه از پروفایل شخصی خودتان برای تبلیغ و فروش استفاده نکنید . زیرا اگر نظر مشتری جلب نشد ، شما را ریپورت اسپم می کنند .

کسب درآمد از تلگرام
کسب درآمد از تلگرام

تعدادی از ایده های و روشهای کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه:

 •  درج آگهی های بومی با پرداخت مبلغ بسیار ناچیز می تواند یک ایده مناسب برای شروع کار شما به حساب بیاید .
  ممکن است اپلیکیشن ها یا کانال هایی با موضوعی مشابه ایجاد شده باشند ، ولی ایجاد یک کانال محلی مخصوص به محله یا شهر شما می تواند هم برای متقاضیان و هم برای ارائه دهندگان خدمات بسیار مفید باشد.
  این نوع کسب درآمد از تلگرام نیاز به دانش فنی نیز ندارد و در حقیقت یکی از ساده ترین روشهاست.
 • کانال هایی برای ارائه خدمات مختلف از جمله خدمات رایانه ای و … ، به این طریق که کارفرما از طریق کانال ، با افرادی که چنین خدماتی را ارائه می دهند آشنا شوند و کار خود را به آن ها بسپارند .
  اخذ هزینه هم به این صورت می تواند باشد که بابت درج هر آگهی برای برون سپاری ، از کارفرما مبلغ ناچیزی اخذ شود .
 •  فروش خلاصه کتاب های پر فروش به صورت صوتی که در متن به آن اشاره و به اندازه کافی توضیح داده شد، از دیگر روشهای نوین کسب درآمد از تلگرام است.
 •  ادمین یاب ؛ افرادی که توانایی تأمین پست های روزانه یک کانال را دارند ، خود را در کانال معرفی می کنند و هر شخصی که صاحب شرکت یا کانالی است و فرصت مدیریت و یا درج محتوا در آن را ندارد ، می تواند از بین ادمین هایی که درخواست درج کرده اند ، ادمین خود را انتخاب کنند .
  شما با اخذ هزینه بسیار کمی از ادمین ها و یا از صاحبان کانال ، می توانید درآمد زایی کنید .
 •  کسب درآمد از تلگرام از طریق کانال آموزشی ؛ شما می توانید یک گروه و یک کانال برای خود ایجاد کنید . در کانال خود برخی آموزش ها و محتواهای مرتبط با حوزه فعالیتی خود را قرار دهید .
  سپس اعلام کنید که برای آموزش های جامع تر به صورت آنلاین باید هزینه ای پرداخت شود .
  اعضایی که مبلغ اعلام شده را پرداخت کرده اند را به گروه خصوصی دعوت کرده و آموزش ها را برای آن ها ضبط کرده و ارسال کنید .

ارسال محصول در تلگرام

شما می توانید در کانال تلگرامی خود ، یا مستقیماً و یا به صورت واسطه ای محصول یا کالاهای خودتان را تبلیغ و عرضه کنید و از این طریق به کسب درآمد از تلگرام بپردازید.
محصولات می تواند به ۳ صورت باشند :

۱- خدمات : شما می توانید خدماتی را به مشتریان خود ارائه دهید و بابت آن مبلغی را دریافت کنید . کانال هایی که در جهت خدمات مسافرتی و هواپیمایی ایجاد شده اند ، کانال هایی که واسطه بین کارفرما و فریلنسر هستند و … از دسته کانال های خدماتی به حساب می آیند .

۲- محصول مجازی : محصول این کانال ها ، یک فایل است که پس از دریافت وجه ، برای مشتریان ارسال می‌گردد. مثل کانال کتاب صوتی که عنوان شد و یا کانال هایی که سورس کد های برنامه نویسی را ارائه می دهند .
کانال‌هایی که فیلم های آموزشی را برای فروش ارائه می کنند هم از این دست کانال ها هستند .

۳- کالا : در این روش ، بعد از معرفی محصول و انتخاب و پرداخت وجه توسط مشتری ، محصول برای او پست می شود . این کالا ممکن است مربوط به شما باشد و شما خود تولید کننده آن باشید ، و یا واسطه باشید و آن را تبلیغ و عرضه کنید .
به یاد داشته باشید که خود را ملزم بدانید تا بهترین محصول را ارائه دهید .

هر فروش برای شما می تواند به منزله یک تبلیغ مؤثر باشد ؛ چنانچه مشتری شما ، به شما وفادار خواهد ماند و اینکه محصول شما را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی می کنند و آن ها هم در صورت نیاز مشتری شما می شوند .
پس برای محصول خود ارزش قائل شوید و سعی کنید بهترین پشتیبانی را ارائه دهید و معتبر ترین کانال برای مشتریان خود باشید .

 

درج محتواهای مرتبط در کانال

شما با ارائه محتوای مرتبط به حوزه فعالیت خود ، می توانید علاوه بر کسب در آمد از تلگرام، اعضای جدیدی را به سمت کانال خود بکشانید .

به عنوان مثال ، ممکن است برخی اعضای کانال شما نیازی به خرید پکیج محصولات آرایشی و بهداشتی شما نداشته باشند ، اما محتوای مرتبط در حوزه سلامت پوست و بدن آن ها را پایبند کانال شما خواهد کرد و همین افزایش عضو ، می تواند اعتبار کانال شما را افزایش دهد .

ممکن است بخاطر اعضای بالای کانال ، پیشنهاد برای درج آگهی هم داشته باشید و در قبال درج آگهی در کانالتان نیز بتوانید کسب درآمد کنید .
به یاد داشته باشید تعداد زیادی تبلیغ پشت سر هم در کانال قرار ندهید . این امر میزان محبوبیت کانال شما را کم می کند و بهتر است بعد از مدتی تبلیغات را از روی کانال خود بردارید و تبلیغ را به عنوان یک پست موقت در کانال خود قرار دهید .

 

کسب درآمد از ربات تلگرام

ساخت ربات از بهترین روش های کسب درآمد از تلگرام است. هر چند هنوز هم تقریباً ۸۰ درصد از کاربران تلگرام نمی‌دانند ربات ها چه هستند و چه امکاناتی را برای افراد فراهم می کنند ، اما می توان گفت یکی از راه های کسب درآمد از تلگرام همین ساخت ربات می باشد .
شایعه جاسوسی بودن ربات ها ، باعث شده هنوز آنگونه که باید گسترش پیدا نکرده و جامعه کاربران با آن آشنا نیستند ، اما این شایعه کاملاً بی پایه و اساس است .
اگر کاربران تلگرام از مزایای کسب درآمد از تلگرام از طریق ربات ها آشنا می شدند ، ربات ها هم به اندازه کانال ها گسترش پیدا می کردند .
همان طور که گفته شد ، یکی از راه های کسب درآمد از تلگرام ربات ها می باشند . هم اکنون افراد زیادی هستند که در ازای گرفتن مبلغی ، رباتی با امکانات مورد نظر و دلخواه مشتری را ایجاد کنند .

جالب است بدانید کسب درآمد از ربات های تگرامی ، اصلاً نیازمند تحصیلات دانشگاهی مربوط به برنامه نویسی نبوده و با آموزش های موجود در اینترنت می توانید ساخت ربات را فرا گرفته و کسب درآمد از تگرام را شروع کنید و مشغول ساخت ربات شوید .

 

آموزش ساخت ربات

تلگرام در نسخه های ۳ به بعد خود ، امکان ساخت ربات را بسیار آسان تر کرده و برای کاربر گزینه های مختلفی قرار داده که با استفاده از گزینه های موجود به ربات دستور دهد .

کسب درآمد از تلگرام
کسب درآمد از تلگرام

شما برای ساخت ربات باید از @BotFather استفاده کنید . Bot Father این امکان را به شما می دهد که یک پروفایل مخصوص ربات بسازید و آن را مدیریت کنید.
• برای شروع کار با “بابا ربات” کافی است دستور /start را ارسال کنید . با این کار لیستی از تمام کارهایی که می توانید انجام دهید برای شما ارسال می شود .
• برای ساخت ربات جدید دستور /newbot را ارسال کنید .
• دستور /token برای دریافت توکن مورد استفاده قرار می گیرد .
• برای منقضی کردن آن دستور /remove را ارسال کنید .
• /setdescription برای نوشتن توضیح مختصری در مورد بات استفاده می شود.
• دستور /setuserpic برای تغییر عکس پروفایل ربات استفاده می گردد .
• با دستور /setcommands شما دستورات بات را درج می کنید . البته باید بدانید این بخش به دانش بیشتری نیاز دارد .
• با ارسال دستور /setjoingroups اجازه عضویت در گروه ها را به بات خود می دهید .
• با دستور /setprivacy تعیین می کنید که ربات شما به چه پیام هایی حساس باشند .
• با دستور /cancel می توانید عملیات فعلی را متوقف کنید و
پس از ایجاد ربات خود به آیدی @Paquebot مراجعه کرده و ربات خود را با دستور /*addbot به آن معرفی کنید . به جای علامت * ، کد API ربات خود را وارد کنید .
پیکربندی ربات شما به این ترتیب به پایان رسید . حال اگر کاربری دستور /Start را برای ربات شما بفرستد؛ پیامی از طرف ربات به کاربر ارسال شده و کاربر مشترک ربات شما خواهد شد . کاربر برای لغو اشتراک در ربات باید از دستور / Stop استفاده کند .
همچنین برای فارسی سازی ربات نیز می توانید دستور /local fa را به ربات خود ارسال کنید . دقت کنید که با این کار فقط پیام هایی که کاربرانتان مشاهده میکنند ؛ فارسی میشود.
برای ارسال پیام به مشترکان ربات خود ، کافی است تا دستور /paquebot را برای ربات خود ثبت کرده و هر پیامی را که می خواهید ارسال کنید. برای لغو این کار از دستور /Cancel استفاده کنید .
سرویس Zapier سرویسی است که به شما این امکان را می دهد که دستورات دیگری را به ربات خود اضافه کنید. برای کار با این سرویس ابتدا باید به سایت “زپیر” به آدرس (http://zapier.com) بروید و در آن ثبت نام کنید .

 

گزینه Accept Invite & Go To Dashboard را انتخاب کنید و وارد لینک زیر شوید :
http://paquebotio/invite-Zapier
از Paquebot ، Action App را انتخاب کنید (ما در این آموزش RSS را انتخاب کرده¬ایم)؛ Action را از Post message انتخاب کرده ، Triggerرا Newitem in feed انتخاب کرده و در نهایت بر روی Continue کلیک کنید .
بر روی گزینه Connect a Paquebot Account کلیک کنید. در صفحه باز شده باید نام و API ربات را وارد کنید ( این API Key با کد توکنی که بابا ربات به شما داد متفاوت است و آن را باید با ارسال دستور /botkey به ربات خود دریافت کنید ) .
برای تعویض API Key از دستور /botkey init استفاده کنید . بعد از تست کردن اکانت شما توسط Zapier بر روی Continue کلیک کنید .
آدرس فید (RSS) را وارد کرده و بر روی Continue کلیک کنید . آدرس فید سایت مورد نظر خود را با http//: شروع کرده و با / تمام کنید.
اکنون باید متنی که قرار است در هنگام انتشار پست جدید در سایت برای مشترکان ارسال شود را نوشته و بر روی گزینه Continue کلیک کنید .

حتماً از فیلدهای خود سایت نیز استفاده کنید ؛ با زدن گزینه Insert Fields می توانید این کار را انجام دهید . در این مرحله سرویس بر روی ربات شما تست خواهد شد. بر روی گزینه Test RSS by Zapier trigger کلیک کنید .

برای تست کردن چند نمونه در اختیار شما قرار می گیرد که پس از دیدن Trigger و Action، با زدن گزینه Test Zap with this Sample میتوانید آنها را تست کنید و برای مشترکان خود ارسال کنید .

در آخر بر روی گزینه Continue کلیک کرده و یک نام برای این سرویس انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Turn Zap on کلیک کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.