۸۰ روش برای کسب درآمد از طریق کسب و کار با سرمایه کم

۸۰ ایده پردرآمد برای کسب درآمد با سرمایه کم

کسب درآمد با سرمایه کم دغدغه اصلی بسیاری از افراد بویژه جوانان جویای کار امروزیست.
به راستی از چه روشهایی می توان با سرمایه کم کسب درآمد کرد؟

بعد از ۱۲ سال تحصیل و اخذ دیپلم با هزار زحمت و مصیبت وارد دانشگاه می شوی، بماند که رشته ای که قبول شدی مورد علاقه ات بوده یا نه، مهم این است بعد از ۴ سال جان کندن وقتی مدرکت را گذاشتی زیر بغلت تازه می رسی به مهمترین قسمت ماجرا، “اشتغال” یا همون “کسب درآمد”.
اینجاست که تازه متوجه می شوی نه آن علاقه داشتن یا نداشتن به رشته ات زیاد مهم بوده و نه آن نمره ای که داخل مدرکت نوشته اند… بلکه برای پیدا کردن شغل یا راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد ، مهم سرمایه هست و چیزهای دیگری که تو نداری یا کم داری مثل پارتی و ژن خوب و …
قضیه وقتی دردناک تر می شود که دو سال خدمت سربازی و حداقل دو سال تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را هم به این مدت اضافه می کنی و بعد دوباره برمی گردی به سر همان نکته اصلی: اشتغال.
نمی دانم شاید هم یک بانوی خانه دار هستی که کار در خانه راضیت نمی کند و دنبال شغل پردرآمد یا راهی برای کسب درآمد برای کمک به اقتصاد خانواده هستی.
و شاید هم شاغلی ولی یا از شغلت راضی نیستی یا درآمد شغلت کفاف هزینه های سرسام آور زندگی امروز را نمی دهد و به دنبال شغل دوم برای کسب درآمد بیشتر هستی.
خلاصه هر که هستی و با هر نیتی که خواسته یا ناخواسته وارد این صفحه شده ای اگر کمی همت و خلاقیت و پشتکار داشته باشی فقط یکی از این روش های کسب درآمد با سرمایه کم می تواند زندگی و آینده ات را متحول کند.
تو این ایده های کسب و کارهای کوچک پرسود ، از ایده های کسب و کار اینترنتی هست تا ایده های کسب و کار در خانه، ایده های کسب و کار کوچک خانگی و همچنین ایده های کسب و کار جدید .
لطفا نگو که از این ایده های تکراری کسب درآمد زیاد دیده ام و … نمی گویم این ایده های کارآفرینی و روش های کسب درآمد را هیچ جای دیگر نمی توانی پیدا کنی و …
نه. پیدا می کنی. ولی خیلی پراکنده و بعضی هم بدردنخور و امتحان پس داده.
البته اینجا فقط به معرفی کسب و کارهای کوچک پرداخته ایم و در مقالات بعدی سایت مِستر پولساز به شرح مفصل نحوه کسب درآمد با هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت.
من اینجا همه ایده ها و روش های موجود رو، البته با پالایش بعضی از روشهای کسب درآمد غیرواقعی و شعاری یکجا برات جمع آوری کرده ام.
با توضیح کوتاه در مورد هر کدام. اگر واقعا دنبال کسب و کار با سرمایه کم و کسب درآمد هستی لطفا سرسری از کنارشان نگذر.
هر کدام را که می خوانی چند لحظه بهش فکر کن. اونهایی که بنظرت با شرایط و مهارتهای تو سازگاری دارند را روی کاغذی یادداشت کن.
بعد روش فکر کن. نه چند ساعت. نه چند روز. حداقل چند هفته باید بهش فکر کنی. نه از این فکر کردن های گه گداری. نه. باید با فکر کردن به اون ایده هایی که نوشتی بخوابی. با فکر کردن به اونا بیدار شی. با فکر اونها غذا بخوری و …
بعد به مرور و یکی و یکی خط بزن و حذف کن تا برسی به یکی دوتایی که قراره زندگی و سرنوشتتو تغییر بدن.

تا تو برسی به اون مرحله ما هم کلی مقاله و آموزش جدید برات نوشتیم که بگیم بعدش چکار باید کنی.
نگران نباش تا وقتی پولات از پارو بالا نرفته “مِستر پولساز” تنهات نمی ذاره.

و اما روش های کسب درآمد با سرمایه کم:

 

۱- کشیدن کاریکاتور
اینو اول نوشتم تا همین شروع کار لبخند رو لبات بنشونم. ولی جدی می گم. اگه هنرشو داری کشیدن کاریکاتور با موضوعات اجتماعی، سیاسی و … و فروش به مجلات و یا سایت های مختلف و یا راه اندازی یه پیج اینستاگرام، وب سایت اختصاصی و حتی کانال تلگرام و کشیدن کاریکاتور از چهره مشتری ها می تونه یه روش خوب برای کسب درآمد در منزل باشه.

۲- نقاشی روی چوب و مبلمان
نقاشی روی چوب و مبلمان ، اگر به صورت حرفه ای و زیبا انجام شود، از مشاغل هنری پر طرفدار است . به این صورت که شما روی پارچه‌ی مبل طرحی را نقاشی می کنید و یا اینکه می توانید با توجه به سلیقه خود ، قسمت چوبی مبلمان و سرویس منزل را رنگ آمیزی کنید .

۳- کشیدن نقاشی
کسب درآمد از طریق نقاشی ایده جدیدی نیست ولی میتوانید کسب و کار نقاشی خود را در فضای مجازی توسعه دهید و با کشیدن نقاشی از منظره و یا تصاویر چهره افراد ، به راحتی و با تبلیغ مؤثر سفارش بگیرید و نقاشی‌های خود را به فروش بگذارید .

۴- مجسمه سازی
طراحی مجسمه های مفهومی و یا مجسمه هایی که به راحتی برای عموم مردم قابل فهم است و فروش آن ها از طریق اینترنت و یا بازار محلی می تواند یک کسب و کار پردرآمد باشد .

۵- تصویرگر کتاب
شما می توانید هم به عنوان تصویرگر صفحات کتاب و هم به عنوان طراح جلد ، از انتشارات و یا کارفرماهای مختلف ، سفارش پذیرفته و طراحی را شروع کنید .

۶- نقاش دیوار و خانه
شما با نقاشی دیوار منازل می توانید با حداقل سرمایه ، کار خود را شروع کرده و کسب درآمد کنید .

۷- رویه کوبی مبل
بیشتر مردم ترجیح می دهند بعد از مدتی یا مبلمان خود را برای تنوع عوض کنند و یا رویه های آن ها را تغییر دهند. رویه کوبی از مشاغل پردرآمد ، ولی با سرمایه کم است .

۸- ساخت ویدیوهای انیمیشنی
امروزه بیشتر شرکت ها و استارتاپ ها برای معرفی محصول خود ، و یا توضیح در مورد گروه تولید کننده ، از موشن گرافی ها و انیمیشن های تبلیغاتی استفاده می کنند. این حرفه یکی از بهترین انواع کسب و کار با سرمایه کم و یک کسب و کار جدید و پردرآمد است.

در صورتیکه با نرم افزارهای گرافیکی آشنا باشید یادگیری این حرفه زیاد زمان بر نخواهد بود. به راحتی و با یک کامپیوتر خانگی می توانید سفارش پذیرفته و کسب درآمد کنید .

۹- مربی هنری
اگر شما در هنر خاصی استعداد دارید و خبره هستید (موسیقی، خطاطی، آشپزی، نقاشی و …) ، بهترین کار این است که با پذیرفتن تعدادی شاگرد ، به آن ها آموزش داده و کسب درآمد کنید .

۱۰- فعالیت به عنوان واسطه برای فروش آثار هنری
بسیاری از هنرمندان توانایی فروش آثار هنری خود را ندارند . این شرایط به دلایل مختلفی ، از جمله ضیق وقت و یا نبود مکان مناسبی برای دایر کردن یک گالری ، به وجود می آید .
شما می توانید آثار هنرمندان دیگر را به نمایش گذاشته و آن ها را به فروش رسانده و کسب درآمد کنید . حتی می توانید با راه اندازی یک گالری آنلاین به فروش اینترنتی این آثار بپردازید.

۱۱- ویرایش و بازسازی عکس
اگر شما به نرم افزارهای مطرح در حوزه تصویر ، مانند فوتوشاپ ، تسلط داشته باشید ، با ویرایش و بازسازی تصاویر قدیمی و یا آسیب دیده و یا ویرایش و روتوش تصاویر جدید، می توانید برای خود کسب درآمد کنید. این روش جزو روش های کسب درآمد خانگی نیز محسوب می شود.

۱۲- کارواش
راه اندازی کارواش جزو کسب و کارهای کوچک پرسود است. شما با دایر کردن یک کارواش می توانید با سرمایه‌ای کم کسب و کار خود را شروع کنید و با ارائه بهترین خدمات در کار خود پیشرفت کرده و کسب درآمد نمایید .

۱۳- لنت کوبی
شما با کسب مهارت لازم در حوزه تعویض لنت ترمز میتوانید از این راه کسب و کاری برای خود راه اندازی کنید.

۱۴- تعمیر خودرو در محل
اگر شما جزء افرادی هستید که در امور مربوط به تعمیر خودرو سررشته دارید ، این کار برای شما ساخته شده است . با راه اندازی یک تعمیرگاه خودرو می توانید مشغول به کار شده و به کسب درآمد بپردازید. می توانید به صورت تلفنی  سفارش بگیرید و خدمات خود را در محل به مشتریان عرضه کنید .

۱۵- فروش قطعات خودرو بصورت آنلاین

فروش قطعات خودرو نیز به همین صورت می تواند باشد ، شما می توانید به صورت آنلاین محصولات خود را برای فروش عرضه کرده و سفارش دریافت کنید . حتی در ابتدا می توانید با کسب مهارت های مورد نیاز ، نصب قطعات را نیز به صورت رایگان و در محل برای مشتریان خود انجام دهید .

۱۶- خودروهای فرسوده
شما می توانید با خرید خودروهای فرسوده و اسقاط آن ها کسب درآمد کنید.

۱۷- تنظیم موتور
تنظیم موتور نیز از مهارت هایی است که به شما برای درآمدزایی کمک می کند.

۱۸- بازاریابی
با بازاریابی محصولات برخی شرکت ها، به راحتی و حتی در منزل خود بصورت آنلاین می توانید با پورسانت های دریافتی ، برای خود کسب درآمد کنید.

کسب درآمد
کسب درآمد

۱۹- مرکز تماس خدمات مشتریان
بسیاری از شرکت ها ، فرصت پشتیبانی از مشتریان خود را ندارند . شما با تأسیس یک مرکز تماس ، می توانید این کار را برای آن ها انجام دهید و برای خود کسب درآمد. بدین صورت آن ها با کمال میل و اطمینان خاطر ، این قسمت از کار خود را به شما واگذار می کنند .

۲۰- تعمیر لوازم خانگی در محل
شما می توانید با راه اندازی سرویس تعمیر لوازم خانگی در محل یک کسب و کار جدید پردرآمد راه اندازی کنید.

۲۱- تکثیر فایل های صوتی و ویدیوئی
بسیاری از گروه هایی که در زمینه تولید محتوای آموزشی فعالیت می کنند ، نیازمند افرادی هستند که محتوا و ویدئوهای آموزشی را برای آنان تکثیر کند .
بجز این گروه ها ، بسیاری از شرکت ها نیز علاقمند به تکثیر برخی از فایل های خود هستند . شما می توانید با تکثیر فایل های این شرکت ها برای خود کسب درآمد کنید.

۲۲- لیدر تور
گردشگری از جمله حوزه های مستعد کسب و کار با سرمایه کم می باشد.
احتمالا شهر شما نیز همانند همه شهرهای دیگر میهن عزیزمان در مناسبتهای مختلف پذیرای مسافران سایر شهرها می باشد.
شما می توانید با راه اندازی یک وب سایت، به معرفی جاذبه های گردشگری منطقه خود پرداخته و قبل از عزیمت مسافران اقدام به دریافت سفارش از آنها جهت گردش در جاذبه های توریستی و گردشگری منطقه خود و حتی فراهم کردن محل سکونت آنها نمایید.

۲۳- تعمیر دوچرخه در محل
دوچرخه و دوچرخه سواری چندیست که دوباره رونق گرفته است. تعمیر دوچرخه هم جزء کسب و کار هایی است که نیازی به سرمایه زیادی ندارد . اگر در ابتدا شما پولی برای اجاره یک مغازه برای تعمیر دوچرخه ندارید ، می توانید با پخش تراکت و درج شماره تلفن ، در محل به مشتری‌های خود خدمات رسانی کنید .

۲۴- نویسنده طرح کسب و کار و یا Business Plan
بسیاری از شرکت ها در ابتدای کار خود ، نیاز به یک طرح کسب و کار خواهند داشت تا یک مسیر مشخص را برای آنان نشان دهد. طرحی که کامل و جامع باشد و در صورت نیاز ، توانایی متقاعد کردن یک سرمایه گزار را داشته باشد . اگر شما به چنین پروژه های تحلیلی علاقه و مهارت کافی دارید ، بهتر است به سراغ ترسیم طرح کسب و کار بروید .

۲۵- کابینت سازی
اگر شما سرمایه کمی (که تأسیس یک کارگاه کابینت سازی نیاز دارد) ندارید ، بهتر است در ابتدا در کارگاهی مشغول به کار شوید . این امر هم تجربه شما را بالا می برد و هم می توانید در بهترین زمان ممکن ، کسب و کار خود را در حوزه کابینت سازی شروع کنید .

۲۶- تهیه غذا
تهیه غذا جزو روشهای قدیمی کسب درآمد است که اگر آشپزی خوبی دارید ، بهتر است این شغل را از دست ندهید و برای خود تعداد زیادی مشتری ثابت داشته باشید .
امروزه با توجه به اینکه بسیاری از خانم ها در بیرون از منزل کار می کنند و فرصت آشپزی ندارند ، به دنبال محلی مطمئن با غذاهای خوشمزه می گردند.

۲۷- پیک موتوری آنلاین
می توانید با یک موتور و دریافت سفارش انلاین یا تلفنی و جابه جایی بسته های حساس مشتریان و ارائه خدماتی متمایز و برتر از خدمات پیک موتوری های رایج، برای خود درآمدی داشته باشید . سرمایه این شغل هم بسیار کم است .

۲۸- خدمات نظافتی
خدمات نظافتی جزو کسب و کارهایی است که مشتری های بسیار زیادی دارد . بخصوص در روزگار جدید که شاغل بودن خان های خانه و کمی هم تنبلی آدم ها همه دست به دست هم داده که این شغل جزو روش های کسب درآمد با سرمایه کم ولی پردرآمد باشد.
اجاره یک دفتر کوچک، استخدام چند کارگر مطمئن و کاری و ارائه خدماتی باکیفیت و با دستگاههای روز مثل بخارشور و مبل شوی و … همه آن چیزیست که شما نیاز دارید.

۲۹- نیروی تأسیساتی در محل
می توانید با جذب چند کارشناس در زمینه لوله کشی، برق کاری و …. به ارائه خدمات تعمیر تاسیسات در محل بپردازید.

۳۰- مربی صنایع دستی
در صورتی که به هنر خاصی مهارت کافی دارید ، می توانید به عنوان مربی در جایی مشغول به کار شوید و یا از طریق اینترنت تبلیغ کرده و شاگرد خصوصی داشته باشید .
و یا اینکه به تولید و ارائه هنرهای دستی خود در اینترنت بپردازید و از این طریق یک کسب و کار اینترنتی پردرآمد داشته باشید.

۳۱- ارائه خدمات مراقبتی
بسیاری از مردم نیاز به فردی دارند که از آن ها یا عزیزانشان مراقبت کند . داروهای آن ها را به آن ها یادآوری کند و یا اینکه در انجام کارها ، به آن ها کمک کند . این افراد ممکن است جزء افراد میانسال باشند ، ممکن است جزء کودکان باشند و یا افراد مریض یا حتی ممکن است یک خانم باردار باشد .

۳۲- آژانس کاریابی
شما می توانید برای افراد جویای کار ، کار پیدا کرده و به آنان معرفی کنید . می توانید بابت معرفی هر شغلی از آنان مبلغی دریافت کرده و از این طریق کسب درآمد کنید .
البته بسیاری از آژانس های کاریابی ، در صورت موفقیت فرد در استخدام ، حقوق یک ماه را به عنوان دستمزد خود می گیرند .

۳۳- خدمات طراحی دکور
شما می توانید با تأسیس یک گروه خلاق و ماهر ، به عنوان طراح منزل ، دفتر کار ، طراح دکور جشن ها و سمینارها به فعالیت مشغول شوید . هرچه خلاق‌تر باشید و مهارت بیشتری داشته باشید ، مشتری های شما بیشتر می شوند و بیشتر کسب درآمد می کنید.

۳۴- باغبانی و مدیریت فضای سبز
بسیاری از بیمارستان ها، فرهنگ سراها ، ساختمان ها و شرکت های بزرگ متقاضی استخدام فردی هستند که به عنوان باغبان در محل کار آن ها مشغول به کار شود و زیبایی بصری محل کار آن ها را دو چندان کند . اگر شما به گل و گیاه علاقه دارید ، این کار با کمترین سرمایه (یا حتی بدون سرمایه) یک شغل مناسب روحیه شما خواهد بود .

۳۵- آژانس مسافرتی شخصی
شما می توانید به عنوان واسط و از طرف مشتری ، از شرکت های هواپیمایی، قطار یا حتی اتوبوس بلیط خریداری کنید و در محل به مشتری تحویل دهید.

۳۶- تولید و فروش بستنی
اگر شما در منطقه ای گرم زندگی می کنید ، یکی از بهترین ایده های شغلی برای کسب درآمد شما ، تأسیس یک بستنی فروشی است .
در مناطق گرم ، بستنی حتی در فصل سرما هم مشتری های خودش را دارد . با خرید یک دستگاه بستنی ساز و اجاره یک مغازه ، می توانید بستنی های جدید با مزه های متنوع تهیه کرده و با سرویس تحویل در محل به مشتری ارائه دهید و کسب و کار پر رونقی داشته باشید.

۳۷- تاکسی تلفنی
اگر شما یک خودرو داشته باشید ، می‌ توانید به عنوان راننده فعالیت و مسافر جا به جا کنید . بسیاری از افراد به دنبال راننده ای مطمئن و مورد قبول هستند تا بسیاری از کارهای شخصی خود را به آن ها واگذار کنند . اگر در تبلیغات و جذب مشتری موفق نیستید ، می توانید برای برنامه هایی مانند اسنپ و تپسی کار کنید .

۳۸- محافظ شخصی
اگر از لحاظ جسمی قوی هستید و مهارت های لازم را در دوره های مختلف کسب کرده‌اید ، می توانید به عنوان محافظ شخصی کسب درآمد کنید. بسیاری از افرادی که مشهور هستند و یا احساس می کنند نیاز به محافظ دارند ، افرادی را استخدام می کنند تا در اجتماع در کنار آنان باشد .

۳۹- نصاب ایزوگام
می توان گفت که پشت بام هر آپارتمان و منزل مسکونی نیاز به ایزوگام دارد . نصب ایزوگام سرمایه و مهارت زیادی نیاز ندارد و شما با مشعل و ایزوگام ، می توانید کار خود را شروع کنید و به کسب درآمد بپردازید .

۴۰- طراحی و ساخت طلا و جواهر
می توانید در آموزشگاه ها این هنر را آموزش ببینید و به تنهایی یا با همکاری طلاسازان دیگر کارگاه کوچک طلا و جواهر سازی خود را حتی در خانه تان راه بیاندازید. این کسب و کار با سرمایه کم در ایران همیشه رونق داشته و درآمد خوبی برای شما خواهد داشت.

۴۱- متخصص کنترل آفات در باغ ها و مزارع
آفت ها ، حاصل زحمت چندین ساله یک مزرعه را از بین می برند . مقابله با آن ها نزد کشاورزان بسیار اهمیت دارد . اگر شما آموزش های لازم را کسب کرده باشید ، می توانید در این حوزه مشغول شده و کسب درآمد نمایید.

۴۲- خدمات حمل و نقل
می توانید به عنوان یک پخش کننده محصولات غذایی و یا دیگر محصولات ، مشغول به کار شوید و با ماشین ، محصولات را یا در سطح شهر ، یا در سطح کشور پخش کنید .

۴۳- تحقیقات بازار
می توانید به عنوان یک مشاور برای دیگر کسب و کار ها فعالیت کنید . می توانید تحقیقاتی انجام دهید تا نبض بازار را به دست آورید و به مشتری خود مشاوره داده و کسب درآمد کنید.

۴۴- خدمات تور درمانی
ممکن است افرادی برای درمان از ملیت های خارجی به ایران سفر کنند . شما می توانید یک شرکت خدماتی تأسیس کرده و به این افراد که به ایران سفر می کنند ، سرویس بدهید .

۴۵- تزیین اتومبیل
تزیین یک اتومبیل برای مراسم های خاص مانند مراسم ازدواج ، برای کسی که این مهارت را دارد ، یک کسب درآمد بسیار پر سود محسوب می شود .

۴۶- آموزش رانندگی
آموزش رانندگی روز به روز پر رونق تر می شود ، زیرا روز به روز به تعداد ماشین ها افزوده می شود و افراد دیگری خواهان فرا گرفتن این مهارت می شوند . یک اتومبیل و مهارت لازم ، موجب ایجاد یک کسب درآمد خوب برای شما خواهد شد .

۴۷- خدمات بسته بندی
یکی از روشهای کسب درآمد خانگی می تواند همین روش باشد. بسیاری از کارخانه ها یا شرکت ها ، خوشحال می شوند اگر خدمات بسته بندی خود را به بیرون بسپارند . شما با بسته بندی اقلام ، به راحتی و بدون هیچ آموزشی می توانید یک کسب درآمد با سرمایه کم ولی پردرآمد داشته باشید.

۴۸- فروشگاه سبز
دوست‌داران محیط زیست به سمت محصولاتی گرایش پیدا می‌کنند که به محیط زیست آسیب نمی زنند . یک فروشگاه ترجیحاً آنلاین راه ‌اندازی کنید ، زیرا دسترسی به چنین محصولاتی همیشه ساده نیست . این کار می‌تواند هم مشکل‌گشا و هم ایده‌ی خوبی برای کسب درآمد باشد.

۴۹- مراقبت از حیوانات خانگی
افراد ثروتمندی هستند که قادر به مراقبت از حیوانات خانگی خود نیستند. اگر شما عاشق حیوانات هستید ، این روش کسب درآمد برای شما ساخته شده است . می توانید در قبال مراقبت از حیوان خانگی شان پول بگیرید .

۵۰- امنیت سایبری و امنیت فناوری اطلاعات
شرکت های سازمانی و قانونی همواره به دنبال کارشناسان خبره‌ی امنیت آی ‌تی و سایبری هستند . اگر در خدمات امنیت آی‌تی مهارت دارید می توانید این مهارت را به یک ایده‌ی کسب درآمد عالی تبدیل کنید .

۵۱- خدمات کارآگاهی
امروزه افراد بیش‌تری در حال پذیرش فرهنگ غرب هستند ، این امر نیاز به کارآگاه را ایجاد کرده است .
امروزه افراد و شرکت ‌های زیادی از خدمات شرکت ‌های کارآگاهی استفاده می ‌کنند و برای خود کارآگاه استخدام می کنند . اگر شما شم پلیسی دارید می توانید در این حوزه به کسب درآمد بپردازید .

۵۲- خدمات دی‌جی
افراد در مناسبت‌های مختلف به دنبال دی‌جی هستند. اگر در موسیقی مهارت دارید این کار برای شما ساخته شده است . می توانید به صورت پاره وقت به این فعالیت بپردازید و کسب درآمد داشته باشید .

۵۳- مشاور املاک آنلاین
بسیاری از افراد برای خرید ، اجاره و یا رهن منزل به یک مشاور املاک نیاز دارند ، بنابراین راه ‌اندازی یک وب سایت در حوزه مشاور املاک بصورت آنلاین هم ایده‌ی خوبی است و می توانید از این طریق کسب درآمد کنید .

۵۴- ایده کسب و کار راهنمای شغلی
با توجه به گزینه های مختلفی که برای رشته تحصیلی و یا شغل وجود دارد ، اغلب والدین یا دانش‌آموزان سردرگم می ‌شوند و به دنبال مشاور حرفه ‌ای می گردند تا در قبال پرداخت هزینه آن ها را راهنمایی کند .
با مطالعه و تحقیق در مورد محتوای رشته ها، اطلاعات بازار کار و … می توانید کسب و کار پردرآمدی در این زمینه راه اندازی کنید.

۵۵- رزومه نویسی
رزومه یک سند مهم است که به واسطه آن ، شما خود را به صاحبان کسب و کار معرفی کرده و مشغول به کار می شوید . اغلب افراد به دنبال یک رزومه نویس حرفه ای هستند . اگر شما در این حوزه مهارت دارید ، می توانید به کسب درآمد بپردازید.

۵۶- سئوی وب سایت
با توجه به افزایش تب اینترنت و درک اهمیت قرارگیری در رتبه های بالاتر موتورهای جستجو بویژه گوگل از طرف صاحبان کسب و کارهای اینترنتی نیاز به یک مشاور سئو افزایش یافته است. هر صاحب وب ‌سایتی برای بهینه ‌سازی وب‌سایت خود در موتور جستجو به دنبال یک مشاور سئوی خوب است.

۵۷- گیم نت و سالن بازی
بیشتر بچه ها به دنبال محلی برای بازی هستند . می توانید با چند وسیله بازی برای سنین مختلف و ایکس باکس ، کسب و کاری را شروع و مشغول کسب درآمد شوید .

۵۸- فروش و خدمات آبگرم‌کن
اگر می‌خواهید در بخش لوازم خانگی کسب و کاری راه بیندازید، می توانید به فروش و خدمات آبگرمکن فکر کنید. می‌توانید آبگرمکن برقی و گازی و حتی آبگرمکن های با پنل خورشیدی بفروشید و یا به مشتریان خود خدمات پس از فروش ارائه داده و کسب درآمد نمایید.

۵۹- فروش و خدمات دستگاه های تصفیه‌کننده‌ی آب و تصفیه هوا
فروش و خدمات دستگاه‌ های تصفیه‌کننده‌ی آب و تصفیه هوا اخیرا رونق خوبی گرفته است.

۶۰- فروش کتاب های دست دوم
یکی از بهترین ایده های کسب درآمد با سرمایه کم راه اندازی یک فروشگاه کتاب دست دوم است. . با توجه به هزینه بالای کتاب و کمیاب بودن برخی کتابها، بسیاری از افراد همیشه دنبال خرید کتاب های دست دوم هستند . در عین حال اغلب، دارندگان چنین کتابهایی با قیمت بسیار کمی حاضر به فروش هستند.

۶۱- فروشگاه مواد غذایی ارگانیک
در حال حاضر خوراکی ‌های ارگانیک موضوع مهمی در مصرف غذای سالم است.
حتی با وجود آن که گران‌تر هستند ، بسیاری از افراد، مخصوصا ثروتمندان ، حاضرند به هرقیمتی خوراکی ارگانیک بخرند . راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی مواد غذایی ارگانیک از آن دست ایده های ناب کسب درآمد با سرمایه کم می باشد.

۶۲- فروشگاه لبنیات سنتی
این روش کسب درآمد ، یک ایده قدیمی اما پر رونق است . می توانید در محله خود این کسب و کار را شروع کنید و فرآورده‌های لبنیات سنتی را به مردم عرضه کنید .
البته قبل از شروع مطمئن شوید در منطقه شما فروشگاه مواد لبنی دیگری وجود ندارد و در عین حال مهارت زیادی در تولید محصولات لبنی سنتی داشته باشید.

۶۳- انبارداری و کنترل موجودی
بسیاری از کارخانه ها و یا حتی شرکت های کوچک ، تعدادی اقلام موجودی دارند . می توانید به این شرکت ها خدمات مربوط به انبارداری و کنترل موجودی ارائه کرده و به آن ها در کارشان کمک کنید .

۶۴- طراحی تی‌شرت
اگر در طراحی صاحب ایده هستید و می توانید طرح های منحصر به فرد و جذاب خلق کنید ، می توانید به عنوان یک طراح تی شرت و لباس مشغول به فعالیت شوید .

۶۵- عروسک سازی
امروزه بسیاری از بانوان کشورمان مشغول به ساخت عروسک های متنوعی هستند که مشتری های خاص خودش را دارد . این عروسک ها هم به عنوان دکور و هم به عنوان هدیه ، مشتری زیادی دارد و اگر خوش سلیقه باشید ، می توانید در این رشته کسب و کار خود را راه اندازی کرده و کسب درآمد کنید.
این روش نیز جزو روشهای کسب درآمد خانگی محسوب می شود.

۶۶- مشاوره فرهنگی
اگر تجربه و دانش کافی در این زمینه دارید ، بسیاری از مؤسسات و فرهنگسراها به دنبال افرادی هستند تا به آنان مشاوره فرهنگی بدهد . می توانید برای آن ها کار کنید و بعد از هر مشاوره ، هزینه ای دریافت کرده و به کسب درآمد بپردازید .

۶۷- مشاوره حقوقی آنلاین
خیلی از مردم ، با مسائل حقوقی و دادگستری آشنایی ندارند . اگر شما در این مورد اطلاعات کافی داشته باشید، می توانید با تأسیس یک وب سایت اقدام به ارائه خدمات مشاوره ای نموده و کسب درآمد نمایید.

۶۸- خدمات کامپیوتری
بک آپ گیری ، ارسال ایمیل و فکس ، ثبت نام در سامانه های مختلف و کارهایی از این قبیل ، خدمات روزمره و روتینی هستند که هر فردی با آنان سر و کار دارد. پس همیشه به دنبال دفتری هستند تا این نیازها را برایشان مرتفع کند .

۶۹- ویراستار
می توانید به عنوان یک ویراستار در یک انتشاراتی مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید و یا اینکه با راه اندازی وب سایت یا پیج شخصی خود اقدام به دریافت سفارشات ویراستاری نمایید.

۷۰- ترانه سرا
بسیاری از خواننده ها ، به دنبال ترانه های زیبایی هستند تا توسط آن ها خوانده شود . اگر از نظر ادبی ، انسان حرفه ای هستید ، می توانید ترانه بسرایید و کسب درآمد کنید.
اگر ذوق و قریحه خوبی داشته باشید از طریق شبکه های اجتماعی بویژه اینستاگرام به سرعت شناخته شده خواهید شد.

۷۱- عامل توزیع سوغات شهرستان ها
هر کسی متقاضی است محصولی را از شهری خریداری کند که مرکز اصلی آن محصول است . شما می توانید در این کار به آنان کمک کرده و به صورت آنلاین ، از هر نقطه ایران ، برای مشتریان خود سوغاتی شهر ها را ارسال کنید .

۷۲- حسابداری
حسابداری جزو شغل هایی است که همیشه مشتری دارد. با شرکت در دوره های آموزشی می توانید حسابداری یاد بگیرید و در شرکت ها و فروشگاههای بزرگ مشغول به کار شوید یا خدمات مشاوره ای آنلاین ارائه دهید.

۷۳- هدایای توریستی
اگر در شهرهای تاریخی زندگی می کنید، موقعیت خیلی خوبی را از دست می دهید اگر به بازار توریستی این شهرها توجه نکنید.
یکی از اقوام ما به شهر پاریس رفته بود و وقتی به ایران بازگشت، تندیس کوچکی از برج ایفل را خریده بود که نورپردازی زیبایی داشت. وقتی کلیدش روشن می شد، رقص نور زیبایی به کار می افتاد. حدس می زنید که قیمت این آهن پاره چند؟ ۲۷ یورو ناقابل!
تا حال چند جای ایران دیدید که نماد شهر تاریخی را به عنوان هدایای توریستی بفروشند؟

۷۴- بورس:
کسب درآمد از بورس جزو کسب و کارهای جدید ولیکن پر ریسک محسوب می شود. لازمه آن مطالعه و آموزش کافی در این زمینه می باشد.

۷۵- برگزار کننده‌ی جشن‌ها:
جشن گرفتن در کلان شهرها یک نوع فرهنگ است. اگر قصد دارید در یک کلان‌شهر کسب و کاری به راه بیندازید، ارائه‌ی خدمات برنامه‌ریزی برای یک جشن می تواند یک ایده‌ی کسب درآمد خوب باشد.

۷۶- کلاس‌های سرگرمی کودکان
امروزه والدین به دنبال پرورش همه‌جانبه‌ی مهارتهای فرزندان‌شان هستند و حاضرند به خاطر آن هزینه کنند.
این امر منجر به تولد یک ایده‌ی کسب و کار خوب به نام کلاس‌های سرگرمی است. بر اساس مهارت‌هایی که دارید، می‌توانید کلاس‌هایی برای رقص، موسیقی، صنایع دستی برگزار کرده و کسب درآمد نمایید.

۷۷- مربیگری ورزش
افراد زیادی وررزش را به عنوان حرفه دنبال می‌کنند و حتی والدین می‌خواهند فرزندان‌شان در فعالیت‌های فوق‌ برنامه شرکت کنند. اگر در یک یا چند رشته ورزشی حرفه ای هستید می‌توانید به عنوان یک مربی ورزش خصوصی کسب درآمد کنید.

۷۹- خدمات غذایی سیار
ارائه‌ غذای سالم و خوشمزه به شکل سیار جزو کسب و کار های با سرمایه کم می باشد.
می‌توانید به شروع یک خدمات غذای سیار فکر کنید. در این نوع کسب و کار به سرمایه‌ی عظیمی نیاز ندارید اما باید غذای سالم و خوشمزه ارائه دهید.

۸۰- تایپ و ترجمه:
اگر آشنایی خوبی به زبانهای خارجی بویژه زبان انگلیسی دارید می توانید از این طریق کسب درآمد کنید. حتی می توانید چند نفر مترجم و تایپیست را دعوت به همکاری کنید و سپس اقدام به راه اندازی یک وب سایت در زمینه تایپ و ترجمه کرده و سفارشات دریافتی را برون سپاری کنید.

 

کسب درآمد اینترنتی
کسب درآمد اینترنتی

۴۹ ایده ناب تضمین شدهبرای کسب درآمد از اینترنت

فرصت را از دست ندهید. شما اولین باشید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.